"Ustanici" protiv Hrvatske i "ustaške vlasti" na skupu u Korenici 1991.
Oluje 1995. ne bi nikada bilo da nije bilo srpske agresije i tzv "srpskog ustanka"1991. i njihovog etničkog čišćenja hrvatskih sela, paljenja kuća i protjerivanja Hrvata. Da je Hrvatska izgubila 91. tada bi "srpski ustanici" bili heroji protiv "ustaške vlasti" kao što su bili heroji "ustanici" 41.ubijajući sve hrvatsko u okolici Srba.(obitelj Ivezić , među kojima je i 12-ero djece od 3 dio 14 godina.)
Operacija Oluja (4. kolovoza − 7. kolovoza 1995.) je velika vojna operacija u kojoj su Hrvatska vojska i policija oslobodile okupirana područja pod nadzorom pobunjenih Srba.
Oluje 1995. ne bi nikada bilo da nije bilo srpske agresije i tzv "srpskog ustanka" 1991. i njihovog etničkog čišćenja hrvatskih sela(Čanak, Vaganac, Smoljanac...Vukovara, ), paljenja kuća i protjerivanja i ubijanje Hrvata. U jednom video dok srpske okupatorske snage pale hrvatske kuće i gađaju katoličku crkvu, čuje se i glas..."Sve će to oni nama vratiti!
U video prilozima mogu se vidjeti i neki današnji stanovnici Korenice koji su tada klicali zločinačkoj tvorevini "Krajini" i sanjali da ovo bude "Velika Srbija". Vidimo i neke koji su danas koalicijski partneri novoj općinskoj vlasti STOP-i načelniku Kovaču, koji se slatko smiju kada se govori da će "iako objese bijelu zastavu, ja ću ih sve zaklati..." Što više ti koji se smiju klanju Hrvata danas obnašaju i funkcije potpredsjednika Općinskog vijeća. Ako je u pitanju fotelja načelnika neki imaju dobar želudac da to progutaju i mirno spavaju...Bitna je vlast! To nije moral u politici, to se zove "prodavanje za fotelju načelnika" uz zavidnu naivnost "francuskih sobarica"...
Pored toliko Srba koji su spašavali Hrvate SDSS uvijek gura one koji su bili na suprotnoj strani barikade. A naši političari radi fotelje prodaju se kao "francuske sobarice" . Puna im usta tobože otvorenosti prema drugima dok se ne napiju pa počnu psovati "svim Srbima četničku majku", a kad se otrijezne i kada im treba za vlast i fotelju načelnika dobri su im i oni koji se smiju na nagovještaj "klanja i ako izvjese bijelu zastavu!"(Video)
U Oluji je poražena fašistička ideja uništenja naroda i pripojenja tuđeg teritorija. Zato Oluju trebaju slaviti svi Srbi i Hrvati koji danas žive u Hrvatskoj,izvjesiti ponosno hrvatsku zastavu na kuću, jer oslobađanjem Hrvatske i oni mogu mirno živjeti u Hrvatskoj. Tko voli Hrvatsku ponosno će taj dan izvjesiti hrvatsku zastavu i pokazati da je suživot moguć. Tko ne može vidjeti očima hrvatsku zastavu i čuti hrvatsku himnu(a bilo je i trganja zastave i razbijanja hrvatskog grba), njemu očito nije do Hrvatske nego do čekanja neke nove šanse za "ustanak" protiv Hrvatske.
Operacijom "Oluja" je vraćen u hrvatski ustavno-pravni poredak cijeli okupirani teritorij osim istočne Slavonije. Oluja je uz Bljesak ključna akcija koja je dovela do kraja Domovinskog rata. U operaciji je oslobođeno 10.400 četvornih kilometara ili 18,4 posto ukupne površine Hrvatske.Ukupni hrvatski vojni gubici bili su 174 poginulih, 1100 ranjenih (teže 572 i lakše 528) vojnika, 3 zarobljena, 15 nestalih, ukupno 1314.Nepovratni gubici Srpske vojske Krajine bili su znatno veći od hrvatskih. Po hrvatskim podacima, do 21. kolovoza 1995. asanirano je i uredno sahranjeno 560 poginulih pripadnika SVK.Ratni plijen koji je zaplijenila Hrvatska: 4112 komada pješačkog oružja, 159 ručnih bacača, 120 raznih minobacača, 98 topničkih oruđa (kalibra 76-152 mm), 6 višecjevnih lansera raketa 128 mm, 59 protuzrakoplovnih topova, 54 oklopna vozila, 22 inženjerijska stroja, 497 vojnih motornih vozila, 6 zrakoplova lovačko bombarderske avijacije.Najveća akcija Hrvatske vojske prije Oluje, operacija Bljesak, uspješno je izvedena u svibnju. Oslobodila je okupirani džep u zapadnoj Slavoniji i pokazala da se stanje na terenu promijenilo.
Od 4. do 11. lipnja 1995. na Dinari je izvedena nova akcija, "Skok-2” . Njome je oslobođen dodatni prostor od 450 četvornih kilometara te je pod nadzor stavljeno cijelo Livanjsko polje. Otad se mogla nadzirati i Cetinska dolina te Vrličko polje, kao i dio Glamočkog polja te put Glamoč-Bosansko Grahovo.Akcijom "Ljeto '95.” od 25. do 30. srpnja 1995. oslobođeni su Bosansko Grahovo i Glamoč te šira područja, ukupno oko 1600 četvornih kilometara. Srbi su u sjevernoj Dalmaciji dovedeni u poluokruženje, sa samo dva moguća izlaska prema BiH.
Stvoreni su preduvjeti za oslobađanje Knina, sjeverne Dalmacije i Like.Početkom kolovoza 1995., nakon problema što su Srbi imali u BiH oko Bosanskog Grahova, gdje su pretrpjeli ozbiljne gubitke, dobar dio njihovih jedinica nije bio spreman na odlučnu akciju Hrvatske vojske u Hrvatskoj, što nije očekivano jer se Hrvatskoj stalno iz Washingtona prijetilo sankcijama ako se krene sama oslobađati. Presudno je bilo akciju završiti u manje od tjedan dana, jer Bljesak je vojno trajao manje od 48 sati, i reakcije iz svijeta su bile pozitivne.